מרכז הבלונים – חנות הבלונים המובילה לסיטונאים וליחידים

האם בלונים צריכים כשרות

בלונים מסמלים הנאה ושמחה ונעשה בהם שימוש במסיבות מכול הסוגים כאשר ילדים נוטים לאהוב אותם במיוחד. בכל הנוגע להלכה ישנם מספר סוגיות שעולות לרבות בכל הנוגע לכשרות, לשבת ולפסח כמו גם סכנת החנק. במידה ותהיתם האם בלונים צריכים כשרות תשמחו לדעת שאין בכך צורך. הבלונים עשויים לרוב מחומר הגלם לטקס שהוא חומר שאינו משיר חלקיקים ובעת ניפוח בלונים לא נכנס לגוף דבר. גם בלונים העשויים מיילר שהוא חומר מטאלי אינם מכניסים לגוף חלקיקים בעת ניפוחן ואין כל בעיה של כשרות מבחינה הלכתית.

האם מותר לנפח בלונים בפסח

כפי שבלונים אינם צריכים כשרות רגילה בכל ימות השנה כך אין שום צורך בכשרות מיוחדת לפסח. ישנם התוהים אם מותר לנפח בלונים בפסח כאשר השאלה נוגעת לכך שהם הם מאובקים באבקה שעלולה להיות קמח. החשש הוא שאם אכן מדובר בקמח בפעולת הניפוח יכול להיווצר חמץ בפה. לרוב האבקה בה משתמשים הינה טלק ולא קמח וניתן לוודא שאכן כך המצב טרם הניפוח. מבחינת בלונים שהיו במגע עם חמץ ניתן לשטוף אותם או פשוט לשמור אותם יחד עם שאר החמץ והספק חמץ אשר נמכרים לגוי.

בלונים בשבת

בלונים שאינם מנופחים הינם מוקצה ואין לגעת או לטלטל אותם במהלך השבת. יש מחלוקת לגבי אם  יש איסור על ניפוח הבלונים בשבת והמקלים סבורים כי מותר לעשות זאת רק אם הם נופחו כבר בעבר. גם אם מותר לנפח בלונים יש לסגור את הבלון באמצעות גומייה ולא בקשר שהוא דבר קבוע. אסור לקשור בלונים לחוט או לתלות אותם ואין גם לפוצץ אותם באופן מכוון. מותר לשחק בבלונים מנופחים כל עוד אין בכוונתכם שיתפוצצו ובמידה והם התפוצצו בטעות הרי שאין בכך שום איסור.

סכנת חנק לילדים קטנים

בכל הנוגע לבטיחות ובריאותם של ילדים הרינו מצווים במצוות ונשמרתם מאוד לנפשותיכם ויש להקפיד על המלצות רופאים ומומחים בכל עניין שכזה. ההמלצה היא שלא לאפשר לילדים מתחת לגיל 8 לשחק עם בלונים כאשר הם ללא השגחה. הסכנה העיקרית בבלונים וילדים קטנים היא לחנק, אם כתוצא משאיפת הבלון בעת הניסיון לנפח או כתוצאה ממשחק והכנסה לפה של חלקי בלון שהתפוצץ או נקרע.

מה לא באמת צריך כשרות

פתחנו בשאלה האם בלונים צריכים כשרות ועסקנו בסוגיות הלכתיות נוספות כגון, כשרות לפסח, ניפוח וקשירת בלונים בשבת ושמירה על הילדים. בכל הנוגע לסוגיית הכשרות ישנם מוצרים רבים עליהם יש חותמת כשרות לפסח למרות שהדבר אינו נדרש מבחינה הלכתית. דוגמאות לכך הן חומרי הניקוי השונים. חז"ל קבעו כי כל דבר אשר נפסל מאכילת כלב אינו נקרא מאכל ולכן אינו דורש הכשר כלל, הן לימות השנה והן לפסח. הוא הדין גם למוצרי קוסמטיקה רבים כגון תחליבי עור וכדומה. למידע נוסף על כשרות מהדרין לחצו כאן

מחזיק בלונים

מחזיק בלונים הוא אביזר פרקטי ורב-תכליתי המאפשר להציג ולאבטח בלונים במסגרות שונות, להעצים את היופי

קרא עוד »